KOMFORT SNU (nie tylko) W PODRÓŻY

 
17-09-2014
KOMFORT SNU (nie tylko) W PODRÓŻY

SPRAWDŹ SPECJALNĄ OFERTĘ DLA HOTELISPIS TREŚCI
WSTĘP
O AUTORACH

Mówi się, że sen jest dla życia tym, czym nakręcanie dla zegarka, ale czy rzeczywiście poświęcamy dostateczną uwagę czemuś, co zajmuje prawie 1/3 część naszego życia? Naukowcy dowiedli, że ludzie, którzy sypiają średnio mniej niż 6 godzin na dobę, żyją przeciętnie krócej niż śpiochy. Od dawna też wiadomo, że sen ma fundamentalne znaczenie dla sprawności układu odpornościowego, zdrowia psychicznego oraz wzrostu i odnowy każdej komórki naszego organizmu. I bez naukowców wiemy, że źle przespana noc wytrąca z równowagi, a kilka takich nocy może zrujnować nasze samopoczucie.

Chcesz dowiedzieć się, jakie czynniki wpływają na jakość i ilość snu? W jaki sposób walczyć z bezsennością i chrapaniem? Czy można wstawać bez budzika? Jak przywołać świadome sny? Jak sypiali wielcy? Czy muzyka i dieta wpływają na jakość i ilość naszego snu? Jak nie zasnąć za kółkiem? Jak radzić sobie z pracą na zmiany? W jaki sposób można złagodzić objawy jet lag? Jak dobrać odpowiedni materac i poduszkę? Czy lepiej śpi się nam razem czy osobno? Odpowiedzi na te i inne pytania dostarczy lektura książki „Komfort snu (nie tylko) w podróży”.

Książka zwraca uwagę na aspekt znaczenia snu na co dzień, w domu i w podróży, oraz inspiruje do przyjrzenia się temu problemowi głębiej, szerzej i z różnych punktów widzenia: tak z naukowej półki, jak również od strony różnych kultur, przez pryzmat medycyny klasycznej, jak i naturalnej; od strony zasypiania i budzenia się; od strony sypialni i od strony kuchni; poważnie i z przymrużeniem oka. Felietony uzupełniliśmy o wskazówki i proste sposoby na polepszenie jakości snu dla jakości życia oraz jakości życia dla jakości snu. Wśród nich m.in. przepisy na herbatki i napary na spokojniejszy sen, tabela olejków eterycznych oraz opis ćwiczeń relaksacyjnych ułatwiających zasypianie.

„Komfort snu (nie tylko) w podróży” to książka opracowana nie tyle przez ekspertów snu, ale przede wszystkim zwykłych „spaczy”, zainteresowanych jakościowym i zdrowym życiem, dlatego nie stanowi naukowego opracowania na temat istoty i zaburzeń snu. Jest to lekka i przystępna lektura; pouczająca, a zarazem uspokajająca, po którą można sięgnąć w czasie pobytu w hotelu, w domu przed zaśnięciem czy też podczas podróży. Została ułożona w formie krótkich felietonów – czasem poważnych, a czasem humorystycznych – które mają za zadanie nie tylko zainteresować tematem, ale także „ułatwić zasypianie” i nie zmęczyć.


ZAPYTANIA I ZAMÓWIENIA:

tel./fax: (12) 633 62 20
kom.: 601 678 450, 601 594 450
e-mail: info@hospitalityroyal.com


Rok wydania: 2014
Nr wydania: 1
Liczba stron: 136
Format: 160 mm x 230 mm
ISBN: 978-83-61763-01-7
Wydawnictwo: Polska Akademia Gościnności

Partner wydania: Fabryka Materacy JANPOL

Zapraszamy do lektury!

Książka „Komfort snu (nie tylko) w podróży” w sprzedaży od września 2014.